Hommes Intérieur (Jeudi) - Division 2

Classements

# Team MJ V N D BP BC +/- PTS    
1 La Academia 15 13 1 1 61 28 33 40 13 0
2 AFG Warriors 16 9 1 6 60 49 11 28 8 0
3 Miami Bice 16 8 2 6 69 52 17 26 15 1
4 Yugo Utd. 15 7 3 5 47 43 4 24 13 1
5 Les Barbarins 16 7 1 8 59 65 -6 22 22 1
6 Fc Superga 15 6 3 6 59 58 1 21 10 0
7 Fc Tuugaalik 16 6 2 8 45 57 -12 20 14 1
8 Bandjos Fc 2 15 6 0 9 58 64 -6 18 16 2
9 Warriors 15 5 2 8 56 65 -9 17 6 0
10 Dinamo Montréal 16 5 1 10 63 79 -16 16 13 1
11 Ringleaders 15 4 2 9 43 60 -17 14 19 1
POINT LEADERS
TOP SCORERS
TOP ASSISTS
SUSPENSIONS
profile picture
Moussa Camara
38
# Players Team Points Buts Aides MJ
1 Moussa Camara Bandjos Fc 2 38 27 11 14 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
2 Navyn Francis Miami Bice 30 21 9 13 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
3 Neyamat Zamani AFG Warriors 28 20 8 14 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
4 Matthew Adamo Miami Bice 24 14 10 16 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
5 Rodrigo Pacheco Esper La Academia 24 17 7 12 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
6 Zlatko Markovic Yugo Utd. 23 14 9 14 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
7 Christian Saliba Les Barbarins 22 17 5 15 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
8 Aref Amiri Warriors 22 20 2 11 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
9 Ramtin Maherpour Dinamo Montréal 20 10 10 6 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
10 Liam Mccarthy Miami Bice 18 10 8 12 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
profile picture
Moussa Camara
27
# Players Team Buts MJ
1 Moussa Camara Bandjos Fc 2 27 14 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
2 Navyn Francis Miami Bice 21 13 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
3 Neyamat Zamani AFG Warriors 20 14 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
4 Aref Amiri Warriors 20 11 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
5 Christian Saliba Les Barbarins 17 15 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
6 Rodrigo Pacheco Esper La Academia 17 12 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
7 Matthew Adamo Miami Bice 14 16 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
8 Zlatko Markovic Yugo Utd. 14 14 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
9 Liam Mccarthy Miami Bice 10 12 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
10 Maxime Perocheau Bandjos Fc 2 10 14 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
profile picture
Moussa Camara
11
# Players Team Aides MJ
1 Moussa Camara Bandjos Fc 2 11 14 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
2 Matthew Adamo Miami Bice 10 16 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
3 Matthew Cinquino Miami Bice 10 14 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
4 Pat Seguin Warriors 10 10 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
5 Ramtin Maherpour Dinamo Montréal 10 6 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
6 Navyn Francis Miami Bice 9 13 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
7 Zlatko Markovic Yugo Utd. 9 14 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
8 Neyamat Zamani AFG Warriors 8 14 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
9 Liam Mccarthy Miami Bice 8 12 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
10 Jordan Piccolino Miami Bice 7 12 https://www.qslsoccer.com/assets/images/placeholder_player.png
Player Team Games Offense Return
Alejandro Castellanos Les Barbarins 1 2020-03-05 19
Christian Saliba Les Barbarins 1 2020-03-05 19
Mohammed Fergoug Bandjos Fc 2 1 2020-03-05 19
André Gonzalez-figueroa Les Barbarins 1 2020-02-27 18
Hadidane Mokhtar Bandjos Fc 2 1 2020-02-20 17
Alejandro Castellanos Les Barbarins 1 2020-02-20 17
Jordan Piccolino Miami Bice 1 2020-02-13 16
Christian Saliba Les Barbarins 1 2020-02-13 17
Remi Faugere Fc Tuugaalik 1 2020-02-07 15
Rocco Polito Ringleaders 1 2020-02-06 15
Mohammad Reza Zare AFG Warriors 1 2020-02-06 15
Patrick Mainolfi Miami Bice 1 2020-02-06 15
Hadidane Mokhtar Bandjos Fc 2 1 2020-02-06 15
Alejandro Castellanos Les Barbarins 1 2020-02-06 16
Julien Tanguay Ringleaders 1 2020-01-23 13
Ramin Mohsenin Fc Superga 1 2020-01-23 13
Nick Impellizzeri Miami Bice 1 2020-01-23 13
Mario Diamant Yugo Utd. 1 2020-01-17 12
Jordan Piccolino Miami Bice 1 2020-01-16 12
Jean-charles Mallet Fc Tuugaalik 1 2020-01-16 12
Christian Saliba Les Barbarins 1 2020-01-16 12
Moussa Camara Bandjos Fc 2 1 2020-01-09 11
Alejandro Castellanos Les Barbarins 1 2020-01-09 11
Pierre-antoine Laurençon Fc Tuugaalik 1 2020-01-02 10
Eduardo Rosario Yugo Utd. 1 2020-01-02 10
Imad Agday Les Barbarins 1 2020-01-02 10
Andrew Dolfato Ringleaders 1 2019-12-05 7
Ananthan Sivalingam Dinamo Montréal 3 2019-11-28 8
Mokhles Benali Bandjos Fc 2 2 2019-11-21 6
PLAYOFFS
DATE HEURE FIELD
Quarter Finals
Thu 02-Apr-2020 20:00:00 - VS - D2
Thu 02-Apr-2020 21:00:00 - VS - D2
Thu 02-Apr-2020 22:00:00 - VS - D2
Thu 02-Apr-2020 23:00:00 - VS - D2
Semi-finals
Thu 09-Apr-2020 20:00:00 - VS - D2
Thu 09-Apr-2020 21:00:00 - VS - D2
Final
Thu 16-Apr-2020 21:00:00 - VS - D2
REGULAR SEASON RESULTS
DATE HEURE FIELD
WEEK 20
Thu 26-Mar-2020 20:00:00 La Academia - VS - Warriors D2
Thu 26-Mar-2020 21:00:00 AFG Warriors - VS - Yugo Utd. D2
Thu 26-Mar-2020 22:00:00 Fc Superga - VS - Ringleaders D2
Thu 26-Mar-2020 23:00:00 Miami Bice - VS - Bandjos Fc 2 D2
WEEK 19
Fri 20-Mar-2020 20:00:00 Warriors - VS - Yugo Utd. 2
Thu 19-Mar-2020 20:00:00 Bandjos Fc 2 - VS - Dinamo Montréal D2
Thu 19-Mar-2020 21:00:00 Fc Superga - VS - La Academia D2
Thu 19-Mar-2020 22:00:00 Les Barbarins - VS - Miami Bice D2
Thu 19-Mar-2020 23:00:00 Fc Tuugaalik - VS - Ringleaders D2
WEEK 18
Fri 13-Mar-2020 20:00:00 Les Barbarins - VS - Fc Superga 2
Thu 12-Mar-2020 20:00:00 Dinamo Montréal - VS - Fc Tuugaalik D2
Thu 12-Mar-2020 21:00:00 Yugo Utd. - VS - Ringleaders D2
Thu 12-Mar-2020 22:00:00 Warriors - VS - AFG Warriors D2
Thu 12-Mar-2020 23:00:00 La Academia - VS - Bandjos Fc 2 D2
WEEK 17
Fri 06-Mar-2020 21:00:00 La Academia 1 - 1 Fc Tuugaalik 2
Thu 05-Mar-2020 20:00:00 AFG Warriors 1 - 5 Miami Bice D2
Thu 05-Mar-2020 21:00:00 Bandjos Fc 2 7 - 5 Warriors D2
Thu 05-Mar-2020 22:00:00 Fc Superga 3 - 3 Yugo Utd. D2
Thu 05-Mar-2020 23:00:00 Dinamo Montréal 1 - 5 Les Barbarins D2
WEEK 16
Fri 28-Feb-2020 20:00:00 AFG Warriors 5 - 0 Ringleaders 2
Thu 27-Feb-2020 20:00:00 Bandjos Fc 2 5 - 9 Dinamo Montréal D2
Thu 27-Feb-2020 21:00:00 Fc Tuugaalik 3 - 2 Les Barbarins D2
Thu 27-Feb-2020 22:00:00 Yugo Utd. 2 - 3 La Academia D2
Thu 27-Feb-2020 23:00:00 Warriors 3 - 7 Miami Bice D2
WEEK 15
Fri 21-Feb-2020 21:00:00 La Academia 4 - 0 Miami Bice 2
Thu 20-Feb-2020 20:00:00 Bandjos Fc 2 0 - 4 Fc Superga D2
Thu 20-Feb-2020 21:00:00 Les Barbarins 5 - 7 AFG Warriors D2
Thu 20-Feb-2020 22:00:00 Fc Tuugaalik 6 - 5 Warriors D2
Thu 20-Feb-2020 23:00:00 Ringleaders 4 - 9 Dinamo Montréal D2
WEEK 14
Fri 14-Feb-2020 22:00:00 AFG Warriors 5 - 0 Fc Superga 2
Thu 13-Feb-2020 20:00:00 La Academia 4 - 2 Ringleaders D2
Thu 13-Feb-2020 21:00:00 Yugo Utd. 5 - 1 Dinamo Montréal D2
Thu 13-Feb-2020 22:00:00 Miami Bice 7 - 1 Fc Tuugaalik D2
Thu 13-Feb-2020 23:00:00 Warriors 5 - 8 Les Barbarins D2
WEEK 13
Fri 07-Feb-2020 21:00:00 Fc Tuugaalik 4 - 2 Fc Superga 2
Thu 06-Feb-2020 20:00:00 Miami Bice 2 - 2 Yugo Utd. D2
Thu 06-Feb-2020 21:00:00 Bandjos Fc 2 5 - 4 AFG Warriors D2
Thu 06-Feb-2020 22:00:00 Ringleaders 4 - 6 Les Barbarins D2
Thu 06-Feb-2020 23:00:00 La Academia 7 - 6 Dinamo Montréal D2
WEEK 12
Fri 31-Jan-2020 22:00:00 Ringleaders 0 - 6 Miami Bice 2
Thu 30-Jan-2020 20:00:00 Fc Tuugaalik 1 - 2 Yugo Utd. D2
Thu 30-Jan-2020 21:00:00 Fc Superga 5 - 4 Warriors D2
Thu 30-Jan-2020 22:00:00 AFG Warriors 7 - 2 Dinamo Montréal D2
Thu 30-Jan-2020 23:00:00 Bandjos Fc 2 2 - 3 Les Barbarins D2
WEEK 11
Fri 24-Jan-2020 21:00:00 Les Barbarins 4 - 3 Bandjos Fc 2 2
Thu 23-Jan-2020 20:00:00 Fc Tuugaalik 2 - 3 Yugo Utd. D2
Thu 23-Jan-2020 21:00:00 AFG Warriors 5 - 2 Miami Bice D2
Thu 23-Jan-2020 22:00:00 Fc Superga 5 - 6 Dinamo Montréal D2
Thu 23-Jan-2020 23:00:00 Ringleaders 1 - 3 La Academia D2
WEEK 10
Fri 17-Jan-2020 22:00:00 Yugo Utd. 3 - 0 Dinamo Montréal 2
Thu 16-Jan-2020 20:00:00 Les Barbarins 4 - 6 Miami Bice D2
Thu 16-Jan-2020 21:00:00 Bandjos Fc 2 1 - 5 Ringleaders D2
Thu 16-Jan-2020 22:00:00 Warriors 2 - 2 Fc Superga D2
Thu 16-Jan-2020 23:00:00 Fc Tuugaalik 2 - 4 AFG Warriors D2
WEEK 9
Fri 10-Jan-2020 21:00:00 Warriors 3 - 2 La Academia 2
Thu 09-Jan-2020 20:00:00 Bandjos Fc 2 4 - 2 Dinamo Montréal D2
Thu 09-Jan-2020 21:00:00 Les Barbarins 5 - 3 Yugo Utd. D2
Thu 09-Jan-2020 22:00:00 Fc Tuugaalik 2 - 4 Ringleaders D2
Thu 09-Jan-2020 23:00:00 AFG Warriors 4 - 4 Fc Superga D2
WEEK 8
Fri 03-Jan-2020 22:00:00 Ringleaders 1 - 1 Miami Bice 2
Thu 02-Jan-2020 20:00:00 Fc Tuugaalik 7 - 4 Bandjos Fc 2 D2
Thu 02-Jan-2020 21:00:00 La Academia 5 - 2 Dinamo Montréal D2
Thu 02-Jan-2020 22:00:00 Les Barbarins 2 - 5 Warriors D2
Thu 02-Jan-2020 23:00:00 Fc Superga 7 - 2 Yugo Utd. D2
WEEK 7
Fri 20-Dec-2019 21:00:00 Bandjos Fc 2 8 - 2 AFG Warriors 2
Thu 19-Dec-2019 20:00:00 Miami Bice 3 - 5 La Academia D2
Thu 19-Dec-2019 21:00:00 Yugo Utd. 3 - 3 Ringleaders D2
Thu 19-Dec-2019 22:00:00 Les Barbarins 5 - 5 Dinamo Montréal D2
Thu 19-Dec-2019 23:00:00 Warriors 4 - 4 Fc Tuugaalik D2
WEEK 6
Fri 13-Dec-2019 22:00:00 Fc Superga 9 - 5 Ringleaders 2
Thu 12-Dec-2019 20:00:00 Bandjos Fc 2 3 - 5 Yugo Utd. D2
Thu 12-Dec-2019 21:00:00 Fc Tuugaalik 3 - 8 Dinamo Montréal D2
Thu 12-Dec-2019 22:00:00 Warriors 5 - 2 Miami Bice D2
Thu 12-Dec-2019 23:00:00 AFG Warriors 0 - 7 La Academia D2
WEEK 5
Fri 06-Dec-2019 21:00:00 Dinamo Montréal 1 - 4 AFG Warriors 2
Thu 05-Dec-2019 20:00:00 La Academia 3 - 2 Fc Superga D2
Thu 05-Dec-2019 21:00:00 Les Barbarins 3 - 2 Ringleaders D2
Thu 05-Dec-2019 22:00:00 Miami Bice 4 - 1 Fc Tuugaalik D2
Thu 05-Dec-2019 23:00:00 Yugo Utd. 4 - 3 Warriors D2
WEEK 4
Fri 29-Nov-2019 22:00:00 Les Barbarins 1 - 3 Fc Tuugaalik 2
Thu 28-Nov-2019 20:00:00 AFG Warriors 4 - 5 Warriors D2
Thu 28-Nov-2019 21:00:00 Fc Superga 5 - 4 Bandjos Fc 2 D2
Thu 28-Nov-2019 22:00:00 La Academia 3 - 1 Yugo Utd. D2
Thu 28-Nov-2019 23:00:00 Dinamo Montréal 4 - 7 Miami Bice D2
WEEK 3
Fri 22-Nov-2019 21:00:00 Miami Bice 3 - 8 Yugo Utd. 2
Thu 21-Nov-2019 20:00:00 Fc Superga 1 - 3 Fc Tuugaalik D2
Thu 21-Nov-2019 21:00:00 Ringleaders 5 - 1 Warriors D2
Thu 21-Nov-2019 22:00:00 La Academia 4 - 0 Bandjos Fc 2 D2
Thu 21-Nov-2019 23:00:00 Les Barbarins 0 - 3 AFG Warriors D2
WEEK 2
Fri 15-Nov-2019 22:00:00 La Academia 5 - 2 Fc Tuugaalik 2
Thu 14-Nov-2019 20:00:00 Ringleaders 2 - 1 AFG Warriors D2
Thu 14-Nov-2019 21:00:00 Dinamo Montréal 1 - 5 Warriors D2
Thu 14-Nov-2019 22:00:00 Les Barbarins 3 - 8 Fc Superga D2
Thu 14-Nov-2019 23:00:00 Miami Bice 4 - 6 Bandjos Fc 2 D2
WEEK 1
Fri 08-Nov-2019 21:00:00 Bandjos Fc 2 6 - 1 Warriors 2
Thu 07-Nov-2019 20:00:00 Les Barbarins 3 - 5 La Academia D2
Thu 07-Nov-2019 21:00:00 Miami Bice 10 - 2 Fc Superga D2
Thu 07-Nov-2019 22:00:00 Yugo Utd. 1 - 4 AFG Warriors D2
Thu 07-Nov-2019 23:00:00 Dinamo Montréal 6 - 5 Ringleaders D2